Scoreboard

Reported games for the week of
Friday, October 31 2014
  • Albany

    0

    Bogalusa

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Archbishop Hannan

    0

    St. Helena College & Career Academy

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Belaire

    0

    Lutcher

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Brusly

    0

    Baker

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Central -B.R

    0

    Walker

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Donaldsonville

    0

    Fanklin

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Dunham

    0

    Capitol

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • East Ascension

    0

    St. Amant

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • East Feliciana

    0

    Northeast

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • East Iberville

    0

    Ascension Christian

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Episcopal

    0

    Redemptorist

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • False River

    0

    St. Edmund

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Glen Oaks

    0

    Port Allen

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Highland Baptist

    0

    Ascension Episcopal

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Independence

    0

    Amite

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Jewel Sumner

    0

    Loranger

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Kentwood

    0

    Christian Life

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • McKinley

    0

    Dutchtown

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Mentorship Academy

    0

    St. Thomas Aquinas

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • OPEN/TBD

    0

    Parkview Baptist

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Pine Prairie

    0

    Livonia

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Plaquemine

    0

    St. Michael the Archangel

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Pope John Paul II

    0

    Springfield

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Sacred Heart

    0

    Beekman Charter

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Scotlandville

    0

    Broadmoor

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Sophie B. Wright

    0

    Riverside Academy

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Southern Lab

    0

    Vernado

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • St. James

    0

    Carver Collegiate Academy

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Tara

    0

    Live Oak

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • University Lab

    0

    West Feliciana

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • West St. John

    0

    St. John

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • White Castle

    0

    Ascension Catholic

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Woodlawn - B.R.

    0

    Catholic - B.R.

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Zachary

    0

    Denham Springs

    0

    AT
    10/31 - 7:00pm
  • Arkansas School for Deaf

    30

    Louisiana School for Deaf

    61

    AT
    10/30 - Final
  • North Central

    0

    Catholic - P.C.

    0

    AT
    10/30 - 7:00pm

2011 LHSAA Girls’ Basketball Playoff Brackets

2011 LHSAA Girls’ Basketball Playoff Brackets
Sports

POSTED: Tuesday, February 15, 2011 - 7:10pm

UPDATED: Wednesday, February 16, 2011 - 12:26pm


2011 LHSAA Girls' Basketball Playoff Brackets

Class 5A

(32) Assumption at (1) St. Thomas More

(17) Hahnville at (16) Airline

(24) Terrebonne at (9) Dutchtown

(25) Pineville at (8) John Ehret

(28) Scotlandville at (5) Byrd

(21) LaGrange at (12) Mount Carmel

(20) South Lafourche at (13) Ponchatoula

(29) Dominican at (4) Archbishop Chapelle

(30) Central Lafourche at (3) Southwood

(19) Sulphur at (14) Zachary

(22) Westgate at (11) West Monroe

(27) St. Joseph’s Academy at (6) Lafayette

(26) Chalmette at (7) Mandeville

(23) Walker at (10) Northshore

(18) Natchitoches Central at (15) Ouachita

(31) Slidell at (2) Denham Springs

Class 4A

(32) Northwood at (1) Jennings

(17) Karr at (16) Salmen

(24) Broadmoor at (9) Beau Chene

(25) Washington-Marion at (8) McDonogh 35

(28) Opelousas at (5) Ruston

(21) Northside at (12) Benton

(20) Woodlawn-BR at (13) Ursuline Academy

(29) Woodlawn-Shreveport at (4) St. Michael

(30) Belaire at (3) Vandebilt Catholic

(19) Bossier at (14) Parkway

(22) Sam Houston at (11) Peabody

(27) DeRidder at (6) St. Louis Catholic

(26) McKinley at (7) Helen Cox

(23) Ellender at (10) Leesville

(18) Minden at (15) Tioga

(31) Alexandria at (2) Bastrop

Class 3A

(32) Patterson at (1) St. James

(17) McMain at (16) Westlake

(24) Port Allen at (9) E.D. White Catholic

(25) B.T. Washington at (8) Kaplan

(28) Franklin at (5) Northwest

(21) North Vermilion at (12) Plaquemine

(20) St. Mary’s Academy at (13) Rayville

(29) De La Salle at (4) Loyola Prep

(30) Green Oaks at (3) Notre Dame

(19) Madison at (14) Xavier Prep

(22) Crowley at (11) Albany

(27) Caldwell Parish at (6) Baker

(26) Loranger at (7) Amite

(23) West Feliciana at (10) Abbeville

(18) Marksville at (15) Richwood

(31) Ben Franklin at (2) Avoyelles

Class 2A

(32) Lusher Charter at (1) Donaldsonville

(17) East Beauregard at (16) Evangel

(24) St. Helena Central at (9) University

(25) Anacoco at (8) Oakdale

(28) Haynes Academy at (5) John Curtis

(21) Many at (12) Doyle

(20) Ferriday at (13) Lake Arthur

(29) Runnels at (4) Winnfield

(30) Thomas Jefferson at (3) S. Beauregard

(19) Episcopal at (14) Sterlington

(22) Jonesboro-Hodge at (11) Iota

(27) Capitol High Academy at (6) Pickering

(26) Port Barre at (7) Ville Platte

(23) Springfield at (10) Lake Providence

(18) Kinder at (15) Mansfield

(31) Lakeside at (2) St. Thomas Aquinas

Class 1A

(32) South Plaquemines at (1) Plain Dealing

(17) Delhi at (16) North Central

(24) Ringgold at (9) Merryville

(25) St. John at (8) West St. John

(28) East Iberville at (5) St. Martin’s

(21) Ouachita Christian at (12) Country Day

(20) Gueydan at (13) Ascension Catholic

(29) Basile at (4) Tensas

(30) Oberlin at (3) Cedar Creek

(19) Vermilion Catholic at (14) Southern Lab

(22) St. Mary’s-Natchitoches at (11) Central Catholic-Morgan City

(27) Hanson Memorial at (6) White Castle

(26) Grambling at (7) Oak Grove

(23) Elton at (10) Block

(18) Varnado at (15) St. Edmund

(31) Delhi Charter (2) Arcadia

Class B

(32) Mount Hermon at (1) Fairview

(17) Holden at (16) Negreet

(24) Converse at (9) Monterey

(25) Avoyelles Charter at (8) Quitman

(28) Maurepas at (5) Rapides

(21) Choudrant at (12) Grand Lake

(20) Hosanna Christian at (13) Weston

(29) Castor at (4) Lacassine

(30) Forest at (3) Hornbeck

(19) Gibsland-Coleman at (14) Zwolle

(22) Bell City at (11) Pitkin

(27) Doyline at (6) Florien

(26) Oak Hill at (7) Summerfield

(23) Midland at (10) Glenmora

(18) Singer at (15) Simpson

(31) Centerville at (2) Hathaway

Class C

(17) Hicks at (16) Claiborne Christian

(24) Phoenix at (9) Dubach

(25) Family Christian at (8) Elizabeth

(21) Ebarb at (12) Kilbourne

(20) Northside Christian at (13) Hackberry

(19) St. Joseph’s-Plaucheville at (14) Epps

(22) Grace Christian at (11) Georgetown

(26) Grand Isle at (7) Pleasant Hill

(23) New Living Word at (10) Athens

(18) Atlanta at (15) Reeves
 

Comments News Comments

Post new Comment